Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 12°C Polojasno

Senát, ústavní stížnost, arbitráž...zkusíme vše, hlásí fotovoltaici

Senát, ústavní stížnost, arbitráž...zkusíme vše, hlásí fotovoltaici
zdroj: Mediafax

Před dvěma týdny Poslanecká sněmovna schválila zákon o mimořádném zdanění elektřiny z fotovoltaiky a ten nyní míří do Senátu. Majitelé a investoři do tohoto druhu výroby energie se opět bouří a chystají se tentokrát přemlouvat senátory, aby poslali návrh zákona k přepracování zpět do sněmovny.

Zástupci fotovoltaických elektráren vyhrožují dokonce ústavní stížností, a pokud se i tato možnost ukáže jako lichá, jsou připraveni k mezinárodní arbitráži. Ta by se měla vyšplhat až na 260 miliard korun a podle některých právních expertů není bitva pro fotovoltaiky rozhodně ztracená.

Více: Fotovoltaici: Ať to vláda zdaní, arbitráž je bude stát 260 miliard

Přemluv ,,dědka"

"Když jsme nepřesvědčili poslance zkusíme přesvědčit senátory. Stačí nám 17 senátorů, což už snad nyní máme, abychom mohli jejich prostřednictvím podat ústavní stížnost," sdělil ParlamentnímListům.cz tiskový mluvčí České průmyslové fotovoltaické asociace Jan Hlaváč.

Při stávajícím novém složení Senátu ani nyní pravděpodobně nedojde k pozměňovacím návrhům a prezident republiky Václav Klaus zákon rovněž blokovat nebude.

Celý článek na ParlamentniListy.cz