Dnes je pondělí 8. března 2021., Svátek má Gabriela
Počasí dnes -3°C Smíšené přeháňky

Senát, ústavní stížnost, arbitráž...zkusíme vše, hlásí fotovoltaici

Senát, ústavní stížnost, arbitráž...zkusíme vše, hlásí fotovoltaici
zdroj: Mediafax

Před dvěma týdny Poslanecká sněmovna schválila zákon o mimořádném zdanění elektřiny z fotovoltaiky a ten nyní míří do Senátu. Majitelé a investoři do tohoto druhu výroby energie se opět bouří a chystají se tentokrát přemlouvat senátory, aby poslali návrh zákona k přepracování zpět do sněmovny.

Zástupci fotovoltaických elektráren vyhrožují dokonce ústavní stížností, a pokud se i tato možnost ukáže jako lichá, jsou připraveni k mezinárodní arbitráži. Ta by se měla vyšplhat až na 260 miliard korun a podle některých právních expertů není bitva pro fotovoltaiky rozhodně ztracená.

Více: Fotovoltaici: Ať to vláda zdaní, arbitráž je bude stát 260 miliard

Přemluv ,,dědka"

"Když jsme nepřesvědčili poslance zkusíme přesvědčit senátory. Stačí nám 17 senátorů, což už snad nyní máme, abychom mohli jejich prostřednictvím podat ústavní stížnost," sdělil ParlamentnímListům.cz tiskový mluvčí České průmyslové fotovoltaické asociace Jan Hlaváč.

Při stávajícím novém složení Senátu ani nyní pravděpodobně nedojde k pozměňovacím návrhům a prezident republiky Václav Klaus zákon rovněž blokovat nebude.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma