Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Smíšené přeháňky

Ruská 'Babča Rozparovačka' zabila až 20 lidí, některé možná i snědla

Ruská 'Babča Rozparovačka' zabila až 20 lidí, některé možná i snědla
Tamara Samsonovová si o svých vraždách vedla záznamy | zdroj: Profimedia

K jedenácti vraždám se přiznala a z minimálně další desítky ji policisté podezírají. Osmašedesátiletá Ruska Tamara Samsonovová z Petrohradu, kterou v červenci policie zadržela pro podezření z vraždy 79leté penzistky Valentiny Ulanové, si o svých činech vedla poctivé záznamy. Podle nich vyšetřovatelé usuzují, že některé z obětí i částečně snědla.

"Zabila jsem Volodyu, v koupelně ho nožem rozřezala, kusy těla dala do igelitových pytlů a ty rozhodila na různá místa v okrese," popsala Samsonová v jednom z deníkových záznamů vraždu svého nájemníka. 

Deník, kde vedle popisů vražd a přiznání k "zálibě v pojídání lidských plic" byly i běžné záznamy o tom, co měla k ten den k jídlu, našla policie při prohledávání jejího bytu. V policejní cele Samsonovová skončila poté, co ji zachytila bezpečnostní kamera vynášet z domu ve velkém igelitovém pytli ostatky Ulanové. Přesně v těchto pytlech je pak o tři dny později našli policisté na břehu nedalekého rybníka.

Samsonovová, která údajně trpí duševní chorobou, nic nezapírala a během soudu kvůli obvinění z 11 vražd se přiznala. Ulanovou prý kvůli sporu o neumyté hrnky nejdříve uspala prášky na spaní a následně ji ještě zaživa rozřezala na kusy.

"Na tenhle soud se připravuji už desetiletí. Všechno jsem udělala schválně, abych se stala známou jako sériová vražedkyně," prohlásila u soudu vražedkyně, v jejíž koupelně se našly stopy krve a ostrá pila.

Ruská média ji mezitím překřtila na "Babču Rozparovačku", případně na "Babu Jagu".

Kromě případů popsaných v denících ji policie nově podezírá i z další nejméně desítky vražd, které připomínaly její "styl", tedy rozřezání těla na části a jejich rozmístění v pytlích napříč městem. Mezi pohřešovanými osobami se navíc nacházejí i jména jejích sousedů a dokonce i manžela, který je nezvěstný od roku 2005. 

Nyní policie vyšetřuje, zda některé ze svých obětí i pojídala, protože z některých těl byly vyňaty orgány. 

Podle policejního zdroje citovaného serverem International Business Times je Samsonovová "buď mnohem hloupější, nebo naopak chytřejší, než vypadá". Během soudu totiž se soudcem laškovala, posílala mu vzdušné polibky a když se dozvěděla, že skončí ve vazbě, radostně zatleskala. Jediné, co ji údajně znepokojilo, bylo, co na to řeknou její sousedé v Petrohradě.

   

Zdroje: