Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Rozladěná Drtinová po odchodu z ČT vysvětluje důvody a své zklamání

Rozladěná Drtinová po odchodu z ČT vysvětluje důvody a své zklamání
Daniela Drtinová | zdroj: osobnosti.cz

Moderátorka Daniela Drtinová se po více než dvaceti letech působení v České televizi rozhodla odejít. Důvodů bylo hned několik, přesto by se po čase ráda vrátila, s ČT má prý stejné kořeny. Drtinová v rozhovoru pro iDnes.cz také prozradila, že její krok má přímou souvislost s odchodem Martina Veselovského, chtějí jako tým zůstat spolu.

Daniela Drtinová popsala pro server iDnes.cz dva hlavní důvody, které vyústily v její odchod z České televize. „Jednak jsem nechtěla dál pokračovat bez původního týmu, odešli už skoro úplně všichni. A také jsem nemohla vysílat Interview i v pátek. Proto jsme se dohodli v létě s vedením na modelu pondělí až čtvrtek. V týdnu se míjím se svou 12tiletou dcerou," říká moderátorka.

„Když vedení přišlo s tím, že chce, abych Interview moderovala i v pátek, pomalu to rozhodnutí ve mně začalo krystalizovat. Ale samozřejmě v tom hrály roli i události posledního půl roku," dodala.

Spolu s Drtinovou opouští moderátorské řady ČT také Martin Veselovský, nejde o shodu náhod. „Pro mě osobně bylo důležité, abychom zůstali spolu jako tým. Když potom odpoledne dala výpověď i dramaturgyně Interview DD Lenka Vinšová, po pátečním odchodu editora Jana Ouředníka, došlo mi, že bych v kanceláři zůstala vlastně sama," uvedla pro iDnes.cz.

Krize v České televizi

Jedna z nejznámějších tváří veřejnoprávní televize loni v srpnu nedobrovolně skončila v Událostech, komentářích a podepsala podnět Radě ČT, který hovořil o manipulaci s obsahem zpravodajství a publicistiky v ČT. Rada prý v pondělí doručila signatářům vyrozumění, že jejich podnět shledává neoprávněným. I to hrálo v rozhodování moderátorky svou roli.

„Od Rady ČT jsem jako od kontrolního orgánu veřejnosti čekala, že se bude víc snažit, aby právě tomuto úkolu kontroly dostála. Čekala jsem, že dá vzniknout nezávislé komisi, která podezření ve zpravodajství prověří, ne že je zamete pod koberec. Jsem přesvědčena, že se volba radních ČT musí změnit tak, aby už je nevolili jen politici. Jinak se podobné krize budou pořád opakovat," podotýká Drtinová.

K výpovědi ji prý nikdo nenutil, spíše ji přemlouvali, aby své rozhodnutí ještě jednou zvážila. „Já jsem s Českou televizí po těch letech jako v kořenech svázaná. Je pro mě jako partner. Těžko se to vysvětluje, ale najednou mi přišlo, že se v posledních letech vzájemně držíme tak trochu jako rukojmí. Tak si od sebe aspoň odpočineme, já od ní, ona ode mě," říká moderátorka.

Drtinová dostala podle svých slov řadu nabídek, je třeba pořádně si vybrat. Že chce zůstat v médiích, ví jistě. „Pracovala bych pro každé médium, které by se upsalo, že budu moct mluvit a že se budu moct ptát kohokoliv na cokoliv," říká Drtinová. Tiše však prý doufá v to, že se zase vrátí do České televize.

Zdroje: