Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Řešení nepokojů na severu? Děti odebírat těm, co je neposílají do školy

Řešení nepokojů na severu? Děti odebírat těm, co je neposílají do školy
zdroj: Mediafax

Poslanec za Ústecký kraj David Kádner (VV) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nabízí řadu řešení aktuálních sociálních nepokojů na severu Čech. Volá po posílení pravomocí samosprávy.

Firmám, které zaměstnávají lidi na černo, vzkazuje, že by je nejraději rozpustil a k rodičům, kteří odmítají své děti posílat do školy, poznamenává, že by bylo dobré jim děti alespoň na chvíli odebrat.

Sociální bouře na severu Čech ne a ne utichnout. V posledních dnech je mnozí politici kladou za vinu slovenským Romům, kteří do Česka přišli za příbuznými a za štědřejším sociálním státem. Poslanec zvolený za Ústecký kraj David Kádner (VV) však jde proti proudu. A tvrdí, že problémy nelze klást za vinu slovenským Romům. K vyřešení nepokojů bude podle jeho názoru třeba vymýtit práci na černo a vzdělat děti nepřizpůsobivých občanů. Poslanec v tomto směru nabízí k úvaze poměrně radikální varianty řešení.

Mnozí bílí občané jsou stokrát horší než Romové

V rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz zákonodárce zdůrazňuje, že nejde ani zdaleka o čistě romský problém. Svou pozornost navíc nevěnuje nejrůznějším agenturám na začleňování nepřizpůsobivých občanů do společnosti, ale obrací se k malým obcím. Snad je to dáno i tím, že je mimo jiné místostarostou obce se čtyřmi sty čtyřiceti obyvateli Nové Vsi v Horách, která letos získala titul vesnice roku Ústeckého kraje.

Celý článek na ParlamentniListy.cz