Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 8°C Polojasno

Rath: Nečas? Ubohý zbabělec! Všichni šetří, Nagyová s premiérem rozhazují

Rath: Nečas? Ubohý zbabělec! Všichni šetří, Nagyová s premiérem rozhazují
Placeholder | zdroj: Tisková zpráva

Poslanecké interpelace se hodinu po začátku opět staly arénou útočných slov od poslance ČSSD Davida Ratha. Ten se strefoval do šéfky kanceláře premiéra Jany Nagyové a vlastně i do samotného Petra Nečase. Rath řekl, že Nagyová bere víc než ministři, ale Nečas to prý ani neví a schovává se při tom za zády šéfa Úřady vlády, který podle slov Nečase prý jako jediný zná přesně, jaký plat a jaké odměny Nagyová vlastně má.

Poslanec David Rath rozčísnul vody poslaneckých písemných interpelací. Ujal se slova hodinu po začátku a zřejmě využil nepřítomnosti premiéra Petra Nečase a jal se ho cupovat. Kvůli jeho spolupracovnici Janě Nagyové, jež prý bere hodně peněz a lidé z Úřadu vlády si na to stěžují. Jenže Nečas prý Rathovi na dotazy ohledně platu Nagyové mlžil a odvětil mu v písemné interpelaci, že on tuto věc neví, ví to jen totiž šéf Úřadu vlády a něj se má obrátit.

Útoky na premiéra

„Jako ubohý zbabělec si pan premiér vleze za záda šéfa Úřadu vlády, a řekne, že to není jeho činnost. Nechce ale prostě jen říci, že paní Nagyová bere víc než některý ministři," burácel k tomu dnes za sněmovním pultíkem Rath.

„On se bojí a chová se jako zbabělec. Zbaběle se bojí! Jako malé děcko nechce sdělit ty informace," řekl dále na konto Nečase Rath. „Jak chcete, aby vám někdo věřil v této zemi?," útočil pak dál na chybějícího premiéra, jenž včera byl Bruselu na vrcholné schůzce představitelů EU a poté odletěl do USA.

Více čtěte na Parlamentí Listy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma