Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

Ransdorf se pustil do českých médií za přístup k Rusku. Putin se prý chová racionálně

Ransdorf se pustil do českých médií za přístup k Rusku. Putin se prý chová racionálně
Miroslav Ransdorf | zdroj: Profimedia

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf ve svém článku „Vladimír Putin jako zrcadlo české politiky a žurnalistiky“ komentoval přístup českých médií k Rusku. Poukázal na to, že se Putin chová zcela racionálně a nechce dopustit zneužití Ukrajiny, která by mohla posloužit Severoatlantické alianci (NATO) jako nástupní místo do Ruska.

Podle Ransdorfa udělali diskutující v pořadu ČT 24 Horizont z ruského prezidenta vykolejeného a vnitřně nejistého člověka. „Vladimír Putin není můj ideál demokratického politika, ale musím mu spravedlivě přiznat, že je racionální a že umí využívat a analyzovat informace,“ myslí si europoslanec.

Dodal, že by ho rozesmála představa, kdyby protagonisty podobné tiskové konference byli premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebo ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

 Ransdorf se ztotožnil s tvrzením Vladimíra Putina, že na Ukrajině není s kým jednat. V Kyjevě prý panuje chaos, což údajně dokazují hrátky kolem jazykového zákona. Vztáhl pak takový pohled na českou politickou scénu.

Nový Sovětský svaz se netvoří

„Máme v naší politické reprezentaci skutečné osobnosti? Ne, máme jen držitele funkcí. Chybí lidé, kteří by měli rozhled, chybí lidé odborně připravení i lidé, kteří by měli odvahu říkat národu nepříjemné věci,“ odpovídá Ransdorf.

Putin dále komentoval dění na Majdanu. Konstatoval, že požadavky lidí byly důvodné a že právem požadovali změnu. Něco jiného je, jak byly tyto oprávněné požadavky zneužity současným režimem Turčynova a Jaceňjuka.

Putin prý nepatří mezi oblíbené politiky Miloslava Ransdorfa. Europoslanec ale připomíná oprávněnost jednání ruského prezidenta. „Ale snaží se vyloučit zneužití Ukrajiny jako nástupního prostoru pro NATO. Neušlo mu, že dohoda, kterou uzavřel Janukovyč  s opozicí, vydržela jen tři hodiny. Co může čekat od režimu Turčynova a Jaceňjuka?,“ zajímá se Ransdorf.

Odmítl, že by se Rusko dnes chtělo tvořit nový Sovětský svaz.

Zdroje: