Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Primátor Svoboda: Šťastný si přeje si návrat starých pořádků

Primátor Svoboda: Šťastný si přeje si návrat starých pořádků
zdroj: Mediafax

Pražský primátor Bohuslav Svoboda byl hostem pořadu Interview 24.Hovořil o problémech v koalici, ale odmítl, že by se rozpadala. Vyjádřil se také k dalším potížím v Praze, např. k dopravnímu podniku nebo Opencard.

V pražské koalici existuje mnoho sporů. Za ODS dnes odešli ze zastupitelstva Boris Šťastný a Milan Richter, kteří oba vedení města ostře kritizovali. „Obávám se, že nemluví pravdu. Když se podíváte na naše webové stránky, zjistíte, že všechno, co děláme, tam je. Nikdy dříve to tak nebylo,“ prohlásil Svoboda.

Šťastný dokonce používal slova o klientelismu nebo netransparentnosti. „To, co Boris Šťastný říká, je stížnost někoho, kdo miloval jiné, staré pořádky. Já ale doufám, že takové pořádky se na pražskou radnici už nikdy nevrátí,“ říká primátor.

Svoboda také uznal, že nadále pokračují problémy Dopravního podniku Praha. „To nové vedení neřeší problémy tak, jak by mělo,“ uvedl Svoboda s tím, že nový ředitel sice nastartoval některé změny, ale celý proces se zastavil. „Všechny práva akcionáře využijeme k tomu, abychom se tento stav pokusili napravit,“ doplnil primátor.

Celá rada města je obviněna policí kvůli kauze Opencard. „Toto všechno není pravda. My jsme neudělali žádné netransparentní řízení. My jsme prostě pokračovali v tom, co bylo nasmlouváno dávno před námi,“ říká Svoboda.

Zdroje: