Dnes je pátek 12. prosince 2025., Svátek má Simona
Počasí dnes 5°C Mlha

Při útoku na objekty jemenské rozvědky dva mrtví, devět zraněných

14. 7. 2010 – 10:46 | Zpravodajství | red

Při útoku na objekty jemenské rozvědky dva mrtví, devět zraněných
zdroj: Mediafax

Dva lidé zahynuli a devět dalších bylo zraněno při dnešních koordinovaných útocích proti objektům bezpečnostních sil v jižní části Jemenu. Oznámila to agentura Reuters, která původně uváděla pět obětí. Jedním z terčů přepadení bylo i regionální velitelství jemenské rozvědky v provincii Abján. Policie podezřívá z atentátu teroristickou síť Al-Káida.

"Velký počet atentátníků napadl bezpečnostní úřady na začátku pracovního dne. Strážci na ně začali střílet a na místě jsou mrtví a zranění," řekl mluvčí místní policie. "Domníváme se, že útočníci byli členy Al-Káidy," dodal.

Atentátníci napadli budovy rozvědky brzy ráno místního času (v 7:00 SELČ). Podle agentury AFP přijela skupina maskovaných mužů na motorkách a k útoku použila raketomety, automatické pušky a několik bomb.

Policie po incidentu uzavřela okolí napadených budov, útočníky se jí ale nepodařilo zastavit. Podle svědků ujeli do 15 kilometrů vzdálené vesnice, která je považována za pevnost islámských radikálů.

Útoky teroristů z Al-Káidy na budovy bezpečnostních sil nejsou v Jemenu neobvyklé. V červnu napadli ozbrojenci budovu rozvědky v Adenu a osvobodili zadržované teroristy z tamního vězení. Útok si tehdy vyžádal 11 mrtvých.

Jemen je útočištěm členů Al-Káidy prchajících z bojišť v jiných zemích. Jemenská armáda nedávno zakročila proti buňkám na východě země, na což Al-Káida reagovala výzvou místním kmenům, aby se chopily zbraní a bojovaly proti vládě.

Zdroje:

Předchozí článek

Šéfredaktorka Klasnová odchází. V Pražanu zavládl smutek

Následující článek

Šafářová by za podpory "kouče" Berdycha v Praze ráda uspěla

Nejnovější články