Pražský vrchní soud uložil Kubánci za vraždu ženy 14 let vězení

- Aktuality autor: red

Za vraždu ženy v Příbrami z loňského dubna půjde Julio Sánchez na 14 let do vězení. Rozhodl o tom pražský vrchní soud. V odvolacím jednání potvrdil výši trestu, který muži v listopadu vyměřil středočeský krajský soud.

Kubánec podle obžaloby svou oběť nejprve rdousil a následně ji podřízl. Před krajským soudem tvrdil, že jej k činu dohnaly hlasy v jeho mysli. Rozhodnutí je pravomocné, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.
Incident se podle spisu odehrál někdy v noci na 10. dubna v ženině příbramském bytě. Sánchez tehdy podle krajského soudu udeřil devětatřicetiletou ženu do obličeje, zakrýval jí ústa, rdousil ji, a nakonec jí nožem způsobil hlubokou řeznou ránu na krku. Žena vykrvácela. Podle prvoinstančního senátu ji Sánchez zavraždil zvlášť surovým způsobem.
Krajský soud oproti znění obžaloby nedospěl k závěru, že by Sánchez při útoku způsobil ženě poranění genitálií a konečníku. Předsedkyně senátu Alexandra Chrdleová tehdy uvedla, že není zcela jasné, kdy přesně žena zranění utrpěla.


Muž před krajským soudem nepopřel, že by ženu usmrtil. Tvrdil ale, že jej k tomu přinutily hlasy v jeho mysli. Vše podle něho začalo asi měsíc před událostí, když se s ženou rozešli. Mladík řekl, že po rozchodu navštívil několik podniků, ve kterých užil různé drogy. Následně se prý dostal do špatného psychického stavu. Uvedl, že nemohl spát, měl špatné sny a "vize". Postupně prý začal ve své mysli slyšet hlasy, které mu například dávaly instrukce.


Podle svých slov pak kontaktoval svou bývalou družku a požádal ji, zda by u ní nemohl být. Žena podle něho souhlasila, byl u ní asi týden. Uvedl, že při sledování filmu nabyl dojmu, že má spáchat sebevraždu. Žena mu pak podle něho "telepaticky" sdělila, že má zabít i ji a psa. Když chtěla jít do práce, tak se ji prý pokusil zadržet. Hlasy v mysli ho pak podle něho donutily ji zabít. Uvedl, že poté, co usmrtil ženu, poranil psa a následně obrátil nůž proti sobě. Poranil se na krku, hrudníku i hlavě, ale nezemřel. Následně odjel do Prahy a přihlásil se na policii.

Zdroje: ČTK