Přátelství vězeňských celebrit. Krejčíř a Pistorius spolu hrají fotbal

VIDEO - Aktuality autor: roj

Radovan Krejčíř a handicapovaný atlet Oscar Pistorius odsouzený za vraždu své partnerky se ve vězení spřátelili. Volný čas, kterého mají jako celebrity zřejmě mnohem víc než jejich spoluvězni, tráví mimo jiné společným posilováním nebo fotbálkem na dvorku.

Ostatní vězni v jihoafrickém vězení si mohou o podmínkách, jako mají Krejčíř a Pistorius, nechat jen zdát

Ostatní vězni v jihoafrickém vězení si mohou o podmínkách, jako mají Krejčíř a Pistorius, nechat jen zdát,zdroj: Profimedia.cz

Video, které získal server jihoafrického deníku Daily Sun od jednoho z vězňů, zachycuje oba VIP vězně, jak spolu hrají na dvoře fotbal. Podle listu se spolu spřátelili už loni na podzim, protože jsou drženi ve stejné části věznice a oba mají nezvykle nadstandardní podmínky pobytu.

Podle zdroje listu si mohou například ráno pospat, protože dostávají svou vlastní snídani až v dopoledních hodinách – Pistorius údajně dostává čaj s mlékem, ovoce, ale i třeba minerální vodu.

Ani jejich oblečení nikdo příliš neřeší, Krejčíř může jakožto zatím neodsouzený nosit civilní oblečení, Pistorius si pro změnu libuje v cennostech a drahých hodinkách. Den údajně většinou tráví mimo cely, společně cvičí a vyhřívají se na slunci.

Na rozdíl od ostatních vězňů mohou mít také mnohem více návštěv, společnost mají téměř každý víkend a navzdory zákazu fyzického doteku nikdo paralympionikovi nebrání své návštěvy líbat či objímat.

Tagy: vězení Jihoafrická republika kauza Krejčíř zajímavosti a kuriozity proces s Pistoriusem zločin a trest

Zdroje: ČTK