Policisté navrhují obžalovat čtyři aktéry kauzy Bohemians-Olomouc

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Olomoučtí policisté uzavřeli vyšetřování v případu korupční aféry mezi fotbalovými kluby Sigma Olomouc a Bohemians Praha. Čtyři aktéři by měli podle policie skončit před soudem.

V kauze byli již dříve obviněni olomoucký brankář Petr Drobisz, bývalý prezident Bohemians Praha Karel Kapr a tehdejší hráči střížkovského klubu Miroslav Obermajer a David Zoubek. Policisté případ předali státnímu zástupci s návrhem na jejich obžalobu, řekl státní zástupce Petr Matoušek. 

Policisté obvinili brankáře Drobisze z podplácení, Kapra, Obermajera a Zoubka z přijímání úplatku. "Vyšetřování bylo ukončeno, spis mi byl v pondělí postoupen s návrhem na podání obžaloby. Bude rozhodnuto do konce února," uvedl Matoušek. 

Do aféry měli být zapleteni další

V tisku se na konci loňského roku objevilo, že do aféry jsou zapleteni i představitel olomouckého klubu Jaromír Gajda a trenérská dvojice Sigmy Zdeněk Psotka, Martin Kotůlek. Nová obvinění však již nepadla. 

"Za stávající důkazní situace policejní orgán k rozšíření trestního stíhání nepřistoupil. Státní zástupce se k této otázce bude moci vyjádřit až poté, co se seznámí se spisovým materiálem," doplnil žalobce.

Tagy: korupce Olomouc vyšetřování kapr bohemians

Zdroje: ČTK