Policie v Bangkoku našla další materiál na výrobu bomby

- Aktuality autor: roj

Thajská policie nalezla v dalším bytě v Bangkoku materiál k výrobě bomby. Vydala také zatykač na dva nové podezřelé z podílu na atentátu v Bangkoku, při němž 20. srpna zemřelo 20 lidí. Jde o ženu a muže, v jejichž bytě právě komponenty k výrobě nálože objevila.

V bytě hlavního podezřelého našla thajská policie materiál na výbušninu. Ten samý našla nyní v bytě nového podzřelého

V bytě hlavního podezřelého našla thajská policie materiál na výbušninu. Ten samý našla nyní v bytě nového podzřelého,zdroj: Profimedia.cz

Policisté při domovní prohlídce nalezli hnojivo, střelný prach, digitální hodiny a zařízení na dálkové ovládání, tedy součástky použitelné ke zhotovení bomby.

"Jde o materiál na výrobu bomby," uvedla policie s tím, že nikdo doma neskladuje dusíkaté hnojivo a střelný prach, pokud nezamýšlí sestrojit nálož.

Zatykače dnes byly vydány na nové dva podezřelé - muže a ženu. Identifikována byla pouze žena. Jde o šestadvacetiletou Thajku Vannu Sansanovou. Policie v televizi zveřejnila její fotografii s muslimskou pokrývkou hlavy. Obývala údajně prohledávaný byt s druhým podezřelým, který je cizinec.

V sobotu thajská policie zadržela hlavního podezřelého z útoku, při němž zahynuli hlavně turisté a přes 120 osob bylo zraněno. Tento zadržený je cizinec a jeho dopadení je považováno za výrazný průlom ve vyšetřování.

O koho se jedná, zatím není jasné, ačkoli thajská média spekulují o tom, že je to Turek. Úřady ale zatím jeho národnost nepotvrdily. Uvedly jen, že používal falešný turecký pas.

"Moc nespolupracuje. Z předběžného šetření se domníváme, že nemluví pravdu," citovala AP policejní prohlášení.

Tagy: Thajsko zahraničí Bangkok bombová hrozba

Zdroje: ČTK