Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Po Bátorovu ´přesunu cikánů´ přišlo trestní oznámení na poslankyni

Po Bátorovu ´přesunu cikánů´ přišlo trestní oznámení na poslankyni
zdroj: Mediafax

Poslankyně ČSSD Vlasta Bohdalová čelí trestnímu oznámení. Poradci Ladislavu Bátorovi vadí, že o něm do stranické tiskové zprávy napsala, že proslul rasistickými výroky a volal po "dobrovolném přesunu cikánů do země zaslíbené."

„Nejen, že jsem nic takového neřekl, natož abych tím proslul,“ cituje Bátoru iDnes.cz. Žhavý kandidát na nového náměstka a spolupracovník ministra Dobeše kandidoval za extremistickou Národní stranu, která tři roky před volbami do Evropského parlamentu vzbudila skandál spiskem Konečné řešení otázky cikánské a navrhovala v něm přesun Romů.

Po útoku trestní oznámení

„Dlouho jsem se nad to snažil povznést, ale uvědomil jsem si, že když se nebudu bránit, budu se ještě dlouho setkávat s tím, že jsem něco takového řekl,“ brání se Bátora. Trestní oznámení podal na poslankyni za ČSSD v Českých Budějovicích, na jednoho z blogerů a také na novináře Karla Hvížďalu.

Jak informuje server iDnes.cz, Bohdalová se trestnímu oznámení směje. „To by mě tady museli vydat," reagovala na dotaz, jestli se obává nějakého trestu.

Proti Židům?

Kvůli dobrým Bátorovým vazbám s Hradem se ministr Dobeš ocitl pod palbou kritiky. Dopomohla tomu i kandidatura za Národní stranu. V současnosti se Bátora angažuje v euroskeptickém uskupení D.O.S.T.

Zajímavosti je také Bátorova účast neveřejné přednášky o „českém protižidovství“, která se konala pod záštitou ultranacionalistické Vlastenecké fronty.