Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes 0°C Občasné sněžení

Penzisty děsí život o chlebu a vodě. Na víc jim Drábek nepřidal

Penzisty děsí život o chlebu a vodě. Na víc jim Drábek nepřidal
zdroj: Mediafax

Předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes spočítal, o kolik v reálu zřejmě narostou náklady starobních důchodů v příštím roce. Asi málokoho překvapí, že nejhůře na tom dle jeho výpočtů budou senioři žijící v Praze.

Z čísel, jež Pernes předložil, je pak zřejmé, že vládou navrhovaná valorizace penzí současný životní standard důchodcům nezajistí - ba naopak - sníží ho. I proto senioři pracují na zákonu, jenž by tuto skutečnost měl zvrátit. Jsou prý připraveni ho předat do konce tohoto roku.

Starobní penze by se měly valorizovat podle návrhu vlády v příštím roce o 259 korun. O kolik se však ve skutečnosti důchody v příštím roce navýší, zatím podle předsedy Rady seniorů ČR Zdeňka Pernese nikdo neví.

"Výpočet lze provést až po 9. září, kdy Český statistický úřad uveřejní srpnová data inflace spotřebitelských cen. Navrhovaná částka se tak může řádově až o pět desítek korun změnit - nahoru, ale i dolů," řekl pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Pernes. Jak dodal, valorizaci však rozhodně nelze považovat za dostatečnou.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,410 26,510
USD 21,820 21,940
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma