Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Pekelný výsměch Miroslava Šloufa: Zeman prý naštval všechny a Mynář je magor

Pekelný výsměch Miroslava Šloufa: Zeman prý naštval všechny a Mynář je magor
Miroslav Šlouf | zdroj: Isifa.com

Strana práv občanů ve volbách propadla a jejího zakladatele Miroslava Šloufa, který se se současným vedením strany rozešel, vyzpovídal server Týden.cz. Došlo i na prezidenta Miloše Zemana, jemuž kdysi dělal Šlouf pravou ruku.

Prezident se od Šloufa odstřihl také a někdejší šéf Úřadu vlády jej proto nešetří. Zeman podle něj v kampani tvrdil, že bude prezident sjednotitel. Zatím se mu však daří sjednocovat pouze proti sobě. Nejprve pravici, pak akademickou obec (způsobem, jakým to prý nedokázali ani komunisté), a nyní se prý zdá, že proti sobě sjednotí dokonce i ČSSD. „No to je úžasné,“ směje se jízlivě.

Pak prozradil, že sám chystá založení vlastní politické platformy. „V případě SPOZ nemá cenu rozdýchávat takovou fatální prohru, která nastala. Když jít někam dál v politice, tak rozhodně bez této značky,“ uvedl s tím, že podle vývoje situace možná začne stranu připravovat na další předčasné volby na jaro.

Lidé, fungující ve SPOZ, jsou podle něj beznadějní. „Když pan Mynář ve svých padesáti letech neví, že nemůže dostat prověrku NBÚ, tak je prostě magor,“ uvedl.

Podobně jsou však na tom prý i ostatní strany. Tomu odpovídá i atmosféra v zemi. „Je to prostě tragédie. Nikdo z těch lidí, kteří chtějí dělat vládu, neví, kdo je pan Babiš,“ varuje závěrem.

Zdroje: