Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 8°C Polojasno

Peake: Výzvy k odchodu Bárty nejsou marginální, jednejme o nich

Peake: Výzvy k odchodu Bárty nejsou marginální, jednejme o nich
zdroj: Mediafax

Podle předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Karolíny Peake je třeba výzvám k odchodu Víta Bárty z VV věnovat pozornost. Je připravena s jejich navrhovateli jednat.

Výzvu plzeňské odnože Věcí veřejných k úvahám o vyloučení bývalého ministra dopravy Víta Bárty ze strany nelze prý brát na lehkou váhu.

Peake je otevřená jednáním

"Rozhodně nejsou marginální," řekla ve čtvrtečním Studiu ČT24 místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake. Dodala, že je připravená na jednání s plzeňskými členy VV. 

Politička v ČT komentovala ale i rozkol ve Věcech veřejných a svůj přístup k bývalým straníkům, Jaroslavu Škárkovi a Kristýně Kočí. "Nijak emocionálně to neprožívám, s Jaroslavem Škárkou se zdravím, Kristýna Kočí se jakémukkoliv kontaktu vyhýbá," vyjádřila se ke vztahu ke stranickým rebelům.

Vyloučení bylo správné

Jejich vyloučení z klubu VV považuje za správné. "Posílali jsme jim smsky, volali jsme jim, na poslaneckém klubu strany se odmítli obhájit," vysvětlila pohnutky, které VV vedly k tomu, aby se rebelů zbavily.

"Situaci jsme se rozhodli vyřešit krajním řešením vyloučení ze strany, to bylo na místě," zhodnotila s odstupem vyhazov Kočí a Škárky Peake.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma