Pákistán: Exploze ve vládním objektu zabily desítky lidí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Při několika explozích v místním vládním komplexu na severozápadě Pákistánu u hranic s Afghánistánem v pondělí přišlo o život na čtyřicet lidí. Desítky dalších lidí byly zraněny. Výbuchy mají na svědomí sebevražední atentátníci.

Zástupce vlády Muhammad Chálid Chán původně oznámil, že zahynulo sedm lidí. Útoky podle úřadů spáchali dva sebevražední atentátníci. 

Exploze nastaly uvnitř vládního objektu, kde se mělo konat zasedání úředníků a kmenových vůdců v Ghalanáí, správním středisku horské oblasti Mohmand na severozápadě Pákistánu. 

Jeden odpálil bombu uvnitř, druhý u vchodu, když ho zastavily stráže

"Exploze zničily mnoho místností v komplexu," uvedl místní úředník, kterého citovala agentura Reuters. Jiný úředník sdělil, že šlo o sebevražedné útoky. Útočili podle něho dva atentátníci, kteří do komplexu přišli pěšky. Jeden se dostal dovnitř budovy, druhý odpálil svou bombu, když ho zastavily stráže. 

Mohmand je jednou z několika oblastí v Pákistánském kmenovém pásu, kde se údajně ukrývají bojovníci pákistánského Talibanu a teroristické organizace Al-Káida. Pákistánská armáda sice v Mohmandu vedla několik operací, ale nedokázala tamní bojovníky zlikvidovat.

Tagy: Pákistán sebevražda exploze výbuchy

Zdroje: ČTK