Dnes je středa 2. prosince 2020., Svátek má Blanka
Počasí dnes -5°C Polojasno

Ostrá advokátka se pustila do ministra. Pospíšile, toto je na odchod

Ostrá advokátka se pustila do ministra. Pospíšile, toto je na odchod
zdroj: Archiv

Ministr Pospíšil musí odejít, až pak padne systém ovládání státních zástupců politiky. ParlamentnímListům.cz to řekla právnička Klára Samková. Kauza Drobil jí prý připomíná případ Jiřího Čunka, který zná detailně. A také fungování komunistických prokurátorů před Listopadem ´89.

Kdo je pomyslnou žábou na prameni, bránící vyšetřování kauz s politickým pozadím? Tedy chycení oné první velké ryby, o které hovoří jako o průlomovém okamžiku české demokracie exministr vnitra a lídr VV Radek John? Co právník, to názor. ParlamentníListy.cz jich pro vás oslovily hned několik. Většina z nich odmítá o kauze Drobil a dalších hovořit s tím, že jim brání profesní čest. Jinými slovy o případu, ke kterému nejsou podklady ve formě trestního spisu, se prostě nemluví.

Další z nich ale případ, který nejenže podle odborníků ukázal způsob financování politických stran, ale také údajně vysvětlil laikům princip fungování tzv. justiční mafie, komentují s chutí. Na viníkovi situace, kdy podle všeho někteří státní zástupci "umí" zastavit konkrétní politicky výbušný případ, se ale neshodnou.

Zatímco Václav Láska z české pobočky Transparency International vidí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila jako člověka jednajícího pod tlakem někoho shora, Klára Samková, známá advokátka, bývalá poslankyně za OF a členka ODS, nyní zastupitelka MČ Praha 2 za TOP 09, jej označuje za člověka tolerujícího fungování tzv. justiční mafie.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,380 26,460
USD 21,780 21,900
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma