Dnes je středa 31. května 2023., Svátek má Kamila
Počasí dnes 22°C Polojasno

Osobnosti: Kalousku, jdi z vlády

Osobnosti: Kalousku, jdi z vlády
zdroj: Profimedia

Občané sdružení v iniciativě „Vraťte nám stát“ vyzývají předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, aby se co nejrychleji zasadil o odvolání ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Důvodem k jeho okamžitému odchodu z funkce mají být především nepřijatelné výroky ministra na adresu vyšetřovatelů, které jsou v přímém rozporu s předvolebním programem TOP 09.

Občanská iniciativa „Vraťte nám stát“ vydala prohlášení, v němž důrazně požaduje odchod ministra financí Miroslava Kalouska. Text, jenž je adresován premiérovi http://www.financnici.cz/petr-necas#mce_temp_url# a předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi, připomíná všechna prohlášení, která Kalousek pronesl na adresu vyšetřovatelů kauzy CASA. Nevynechává ani telefonát, ve kterém měl ministr policistovi vyhrožovat, že skončí.

Program TOP 09 jde stranou

„Výroky ministra Kalouska jsou bezprecedentním útokem na právní stát i na orgány, jimž přísluší vyšetřovat trestnou činnost. Popírají základní dělbu moci ve státě: závazný výklad zákona může poskytovat jen soud (moc soudní) a ne ministr financí (moc výkonná). Cílem tohoto politického nátlaku evidentně je zastavit vyšetřování a zabránit tomu, aby o podezřeních při nákupu letadel CASA mohl rozhodnout nezávislý soud!“ zdůrazňuje iniciativa.