Opilý řidič srazil dítě, které tlačilo kočárek s ročním miminkem

- Aktuality autor: red

Opilý řidič srazil v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku na chodníku dítě, které tlačilo kočárek s ročním miminkem.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Podle prvotních informací jejich zranění nejsou vážná, záchranáři je obě převezli do nemocnice na pozorování. Řekl to dnes mluvčí frýdecko-místecké policie Jiří Hamhalter.
Nehoda se stala po 14:00. Dvaapadesátiletý řidič podle policie přejel do protisměru, kde vjel na chodník. Přitom narazil do dvanáctiletého dítěte, které tlačilo po chodníku kočárek s ročním miminkem.

"Vozidlem je srazil. Děti jsou zraněné, ale nejsou ohrožené na životě, do nemocnice je převezli na pozorování," uvedl Hamhalter.

V krvi nejméně 1,6 promile

Mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl potvrdil, že zranění dětí nebyla vážná. "Na základě telefonátu a popisu události vyjela k místu nehody pouze posádka bez lékaře, takže se nejednalo o žádná závažná zranění. Posádka si po příjezdu ani lékaře nepřivolala, převezla pouze děti k došetření do nemocnice," uvedl Humpl.

Policisté při dechové zkoušce odhalili u řidiče alkohol. "První zkouška ukázala 1,8 promile, druhá o několik minut později 1,6 promile," uvedl policejní mluvčí. V současné době nehodu stále na místě vyšetřují.

Tagy: alkohol kočárek

Zdroje: ČTK