Dnes je středa 20. ledna 2021., Svátek má Ilona
Počasí dnes -1°C Oblačno

On Nečas mluvil o nás? Kalousek se za maskotem nekrčí

On Nečas mluvil o nás? Kalousek se za maskotem nekrčí
Placeholder | zdroj: Archiv

ODS je v koalici se stranami, které se schovávají za "maskoty". Tak vyzněl páteční projev premiéra a šéfa ODS Petra Nečase, který pronesl během oficiálního startu kampaně pro podzimní komunálky v Praze.

Ten, kdo si vsadil na životnost vládní koalice maximálně do podzimních komunálních voleb, mohl mít v pátek dopoledne velkou radost. Premiér a předseda ODS vsadil na poněkud těžší munici a ve svém zahajovacím projevu k podzimním senátním a komunálním volbám se nechal slyšet, že jeho ODS „není stranou, která se schovává za nějakého maskota."

Že onou stranou s maskotem v čele nemyslel žádné z levicových ani mimoparlamentních uskupení, muselo být jasné každému posluchači i jeho koaličním partnerům. Ti si ale z Nečasova vyjádření těžkou hlavu nedělají. Naopak, například Vít Bárta z Věcí Veřejných s přehledem hráče Davis Cupu vrátil Nečasovu smeč zpět modrým.

„Chci věřit tomu, že je to pravda a že kmotři ODS například v Ústeckém kraji nebudou mít na premiéra vliv. Chápu, že pan premiér o tom potřebuje přesvědčit nejen koaliční partnery, ale i veřejnost," reagoval Bárta prostřednictvím SMS. Podle politologa Zdeňka Zbořila však tentokrát Nečasova slova mířila spíše na Malou Stranu, do Michnova paláce, kde sídlí Schwarzenbergova TOP 09.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,490 21,610
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma