Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

ODS se viditelně ulevilo. Klaus nebude stát proti ní

ODS se viditelně ulevilo. Klaus nebude stát proti ní
zdroj: Profimedia

Jsou to právě občanští demokraté, kteří si po prohlášení Václava Klause, že do říjnových voleb nepůjde, nejvíce oddechli. Lidové noviny píší, že opačné rozhodnutí, by ODS mohlo zlomit vaz. Podle Václava Klause udělala šéfka Suverenity nejvíce ve snaze najít řešení a integrovat síly na pravici.

Václav Klaus vzbudil mnohá očekávání, když se vážně zabýval myšlenkou vstoupit do volebního boje a s pravicovým subjektem se ucházet o hlasy voličů. U občanských demokratů však jeho návrat do vysoké politiky vzbuzoval obavy. LN uvádějí, že další odliv voličů od ODS by ji mohl téměř zničit. Proto si prý nyní strana oddychla.

„Chci ocenit jeho přístup, který nebude drolit hlasy na pravici,“ řekl ke Klausovu rozhodnutí úřadující šéf ODS Martin Kuba. LN si všimly i spokojenosti u místopředsedy Jiřího Pospíšila či senátora Jaroslava Kubery.

LN ale upozorňují, že zcela bez obav ODS být nemůže, protože Klaus prý přece jenom podpoří Janu Bobošíkovou, která podle něj udělala nejvíce práce ve snaze integrovat síly na pravici a hledat řešení. „Ubezpečil mě, že bude naše volební tažení podporovat,“ uvedla Bobošíková. Nový subjekt se prý již formuje a brzy budou známy další podrobnosti.

Zdroje: