ODS a TOP 09 vypnuly stránky, ČSSD má protest za projev společenské bezmoci

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

ODS a TOP 09 své weby kvůli avizovanému útoku Anonymous odstavily, ČSSD útok sice neschvaluje, ale spatřuje v něm výraz nespokojenosti s vládou. Nefungovala ani stránka KSČM, web Věcí veřejných se sice pomaleji načítal, ale otevřít ho bylo možné.

Weby některých parlamentních stran přestaly být dostupné před polednem, aktivisté Anonymous již dříve oznámili, že je zablokují na podporu iniciativy "Společně za změnu! Chceme skutečnou demokracii!"

"Útok neschvalujeme, považujeme ho však za výraz široké společenské bezmoci a nespokojenosti především s nekoncepční, chaotickou a asociální politikou pravicové vlády, jejímž důsledkem je ztráta důvěry občanů v politiku a ohrožení základu demokratického systému v zemi," uvedlo dnes tiskové oddělení ČSSD v prohlášení pro média.

Bylo to příliš silné

Občanští demokraté svůj web odstavili. "Hnutí Anonymous předem informovalo veřejnost, že chce napadnout stránky politických stran. Útok, který jsme dnes zaznamenali, byl natolik silný, že jsme kvůli bezpečnosti naše webové stránky odstavili. Čekáme na další vývoj, který zatím nelze předjímat," řekl novinářům na ideové konferenci strany v Českých Budějovicích místopředseda ODS Jiří Pospíšil.

Správci sítě TOP 09 kvůli přetížení web zablokovali a nastavili oznámení, že stránky nefungují. "O útoku jsme věděli a byli jsme připraveni, situaci monitorujeme," řekla mluvčí strany Alžběta Plívová.

Bez problémů fungovala i po 13:00 stránka Národních socialistů-levice 21. století, v jejímž čele stojí expremiér Jiří Paroubek. "Naše internetové stránky tomuto útoku zatím úspěšně odolávají a jsou i nadále přístupné," uvedl v prohlášení tiskový mluvčí NS-LEV 21 Tomáš Sazima.

Tagy: ČSSD ODS top09 demokracie demonstrace anonymous

Zdroje: ČTK