Nová fóbie: Polovina Britů se bojí být bez mobilu

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Podle nové studie trpí polovina britské populace "nomofóbií" (zkratka z "no-mobile-phobia"), strachem z bytí bez mobilního telefonu. Píše o tom britský deník The Times.

S mobilem všude (ilustrační fotografie)

S mobilem všude (ilustrační fotografie),zdroj: Getty Images

Studie společnosti OnePoll ukazuje, že lidé jsou ke svým telefonům stále více připoutaní a málokdy je vůbec odkládají. Pětina Britů kontroluje sms zprávy a e-maily v posteli a na pláž si své komunikační zařízení bere dokonce 42 procent Britů.

Průzkum byl proveden mezi 1000 pracujícími respondenty a také z něj vyplynulo, že o něco více než polovina lidí se bojí být "mimo dosah mobilního telefonu". U žen je pak prý pravděpodobnost výskytu této fóbie o 17 procent vyšší. 

28 procent respondentů si kontroluje e-maily mimo domov, přičemž touto činností jsou zase o něco více pohlceni muži. Čtvrtina lidí dokonce vyřizuje elektronickou komunikaci během rande - ženy k tomu mají o něco větší sklony.

Studie zároveň varuje uživatele před nedostatečným zabezpečením osobních informací, které při ztrátě či odcizení podobných zařízení mohou být velmi snadno zneužity.

Tagy: mobilní telefony

Zdroje: ČTK