Německý klub hackerů nabídl Edwardu Snowdenovi členství

- Aktuality autor: Petr Kubec

Organizace Chaos Computer Club (CCC), samozvané největší evropské sdružení hackerů, nabídla Edwardu Snowdenovi čestné členství. Členové klubu to odsouhlasili na nedělním hlasování. Pozvánku do klubu dostala také Chelsea Manningová, která pro server WikiLeaks vynášela informace z Pentagonu.

Edward Snowden

Edward Snowden,zdroj: Isifa.com

Mluvčí CCC Constanze Kurzová dnes uvedla, že členové organizace, se rovněž rozhodli finančně podpořit Snowdena v jeho snahách vyhnout se vydání do Spojených států. Žádné další podrobnosti ale neupřesnila.

Snowden vynesl na veřejnost informace o monitorování mezinárodních telekomunikačních dat americkou tajnou službou NSA. Nyní je v Rusku, kde získal dočasný azyl. Ve Spojených státech ho obvinili ze špionáže a dalších trestných činů a hrozí mu v případě odsouzení až 30 let vězení.

Manningová nyní podstupuje přeměnu pohlaví. Původně vojín Bradley Manning poskytl v letech 2009 a 2010 serveru WikiLeaks přes 700.000 utajovaných dokumentů amerického ministerstva zahraničí a Pentagonu. Byl obžalován z dvacítky trestných činů, za které mu hrozilo až 90 let vězení. Nyní si odpykává trest v délce 35 let.

Tagy: hackerství

Zdroje: ČTK