Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Nejlepší džob pro lenochy nabízí NASA

Nejlepší džob pro lenochy nabízí NASA
Udělejte si pohodlí, zaplatíme vám | zdroj: Profimedia

Chodíte ze zaměstnání sedřený jako kůň? Na to je dobrá rada: najděte si lehčí a přitom slušně placenou práci. Takový džob je k mání v Americe. Vesmírná agentura NASA nabízí lenochům a vůbec všem, kteří si libují v horizontální poloze těla, práci vleže. Je sice jen na dobu určitou - na 70 dnů, ale vyplatí se. 

Pro leckoho to může být dokonce práce snů. Nepotřebujete k ní žádnou kvalifikaci. Spočívá v tom, že "pracovník" leží v posteli a lékaři sledují, zda a jak mu ubývá svalová hmota. Za tuhle fušku platí za týden 1200 dolarů, to je 29 tisíc v korunách.

Do programu Bed Rest Study se můžete přihlásit na webové stránce NASA. Pokud budete vybráni, agentura vás nevypraví do vesmíru, nechá vás odpočívat na Zemi. Vaším pracovištěm se stane NASA Flight Analog Research Unit (Letecká analogová výzkumná jednotka NASA) na univerzitě v texaském městě Houstonu.

Pokusní pracovníci jsou zařazováni do dvou typů programů - cvičící a necvičí. Ve druhé se cvičí, avšak vleže. Pracovník tak provádí například dřepy.

Pracovní kontrakt trvá 15 týdnů. Pět týdnů je věnováno přípravě, lékařským prohlídkám a měření tělesných parametrů. Další deset týdnů se maká – leží. Přitom můžete hrát hry na iPhonu, číst knížky, psát, studovat. Postel je skloněna o šest stupňů - nohy jsou výše než hlava. Vleže absolvujete i sprchování a tělesné potřeby.

Celkově si jako účastník programu můžete přijít na 18 tisíc dolarů, tedy téměř 440 tisíc korun.

Cílem výzkumu NASA je získat poznatky o odumírání svalové hmoty a změnách v oběhovém systému při dlouhodobém pobytu astronautů ve stavu beztíže. Agentura zkoumá možnosti, jak tyto změny omezit a jak udržet astronauty ve formě.

Jenže pozor - do programu Bed Rest Study nejsou přijímáni třasořitky s ochablými svaly nebo neposední jedinci. Podmínkou je dobrá fyzická i psychická kondice.

Zdroje:
Vlastní