Nečas s Cameronem pojedou na summit v Bruselu vlakem

- Aktuality autor: Danica Klein

Premiéři ČR a Velké Británie Petr Nečas a David Cameron přijedou 1. března do Bruselu na summit EU z Londýna společně vlakem Eurostar, tedy tunelem pod kanálem La Manche.

Nečas navštíví Velkou Británii od 29. února, kdy se zúčastní vzpomínkového večera na počest nedávno zesnulého prezidenta Václava Havla. První březnový den jej dopoledne čeká vystoupení na investičním fóru a pak setkání s Cameronem. Oba předsedové vlád pak vlakem společně přesunou z londýnského nádraží St. Pancras do Bruselu.

ČR a Velká Británie se jako jediné země EU odmítly připojit ke smlouvě o fiskální odpovědnosti zemí eurozóny, kterou by ostatních 25 zemí unie mělo na počátku března v Bruselu podepsat.

Cílem smlouvy je přispět k řešení současné dluhové krize především v zemích eurozóny posílením fiskální disciplíny a koordinace hospodářských politik členských států EU. 
Společnost Eurostar provozuje železniční přepravu pod kanálem La Manche mezi Londýnem a Paříží, Londýnem a Bruselem a dalšími evropskými městy. Provoz zahájila v listopadu 1994. Od září 2010 je firma společným podnikem kontrolovaným národními železničními společnostmi Francie, Belgie a Británie.

Tagy: Londýn vlak cameron

Zdroje: ČTK