Nečas je slabší diskutér než Topolánek, tvrdí Paroubek

- Aktuality autor: red

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se domnívá, že volební lídr a místopředseda ODS Petr Nečas je slabším diskutérem než dosavadní předseda občanských demokratů Mirek Topolánek.

Petr Nečas naopak po prvním společném televizním duelu Jiřího Paroubka ohodnotil jako standardního politického soupeře.

Oba politici tvrdili, že je na debatě nic nepřekvapilo. "Samozřejmě jsem neměl žádné iluze o tom, jak bude probíhat, takže nejsem ničím překvapený, ničím zaskočen," uvedl Nečas. Podle něj byla zhruba každá druhá věta, kterou jeho protivník řekl, zábavná. "I když to byl trochu cynický humor z jeho strany," poznamenal. 

Jeho oponent se vyjádřil ostřeji. "Čekal jsem i podpásové údery a ty přišly. Ukazuje se, že s panem Nečasem není možná věcná debata a každý soudný člověk to musel vidět," řekl Paroubek. 

Nečas se o svém protivníkovi vyjádřil jako o standardním politickém soupeři. "Je to šéf nejsilnější levicové strany, z tohoto pohledu je ideový protivník než osobní nepřítel. Já to nikdy osobně neberu," konstatoval.

Paroubek Nečase hodnotil jako slabšího soupeře ve srovnání s Topolánkem. "Pan Nečas s roztomilým úsměvem říká ohromné lži. Ale myslím, že se poučil, že asi nedává velký smysl v tomhle pokračovat," doplnil.

Nečas s Paroubkem se v pořadu Otázky Václava Moravce dohadovali především o ekonomických tématech, skákali si do řeči a dokonce se začali přít o to, kdo z nich ovládá, či spíše neovládá matematiku. Nečas svému rivalovi dokonce navrhl, aby si porovnali maturitní vysvědčení. Koupil mu také při této příležitosti kalkulačku, Paroubek ji ale v přímém přenosu odmítl. 

Oba se na debatu vyzbrojili papíry s grafy, kterými na sebe vzájemně mávali. Oba po pořadu uvedli, že jich měli připravenou asi desítku. Zatímco Nečas přiznal, že mu je přichystal jeho tým poradců, Paroubek tvrdil, že si většinu připravil sám. Přitom Paroubkův poradce Petr Dimun, který šéfa ČSSD do televizního studia doprovázel, novinářům před koncem debaty ukazoval, jaké materiály pro něj připravili. 

Podle deníku Právo připravovali oba protivníky na dnešní debatu američtí mediální konzultanti. V televizní debatě ale politici na dotaz moderátora zmínili pouze své domácí nejbližší poradce, jejichž názorů si váží.

Tagy: ODS paroubek diskuze

Zdroje: ČTK