Násilníci napadli v Praze dvě mladistvé dívky. Obě musely být hospitalizovány

- Aktuality autor: red

Pražská policie v úterý řešila dva případy napadení, jejichž obětí se staly mladistvé dívky. Na první z nich zaútočil muž, který byl zřejmě pod vlivem drog, na druhou opilý mladík.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Obě dívky utrpěly zranění a musely být hospitalizovány, jedna skončila na jednotce intenzivní péče. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Eva Stulíková. Oba násilníky se policii podařilo zadržet.

V Jugoslávské ulici v Praze 2 kolem 22:00 údajně zaútočil jednatřicetiletý muž na šestnáctiletou dívku a způsobil jí vážná zranění. "Důvod jeho jednání není prozatím příliš jasný. Podle svědků z místa na ni zaútočil zcela nečekaně a bezdůvodně," uvedla mluvčí. Dodala, že muž byl s největší pravděpodobností pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Dívka byla převezena na jednotku intenzivní péče, údajný násilník čeká v policejní cele na rozhodnutí o vzetí do vazby. Hrozí mu až desetiletý trest odnětí svobody.

Druhý případ se stal asi o hodinu později v Magnitogorské ulici ve Vršovicích. "Terčem útoku pětadvacetiletého mladíka se zde stala sedmnáctiletá dívka. Měl ji fyzicky napadnout, strhnout na zem a kopat do hlavy," sdělila Stulíková. Oběť skončila na chirurgickém oddělení, mladíka, u něhož dechová zkouška odhalila, že má v krvi asi 2,5 promile alkoholu, zadržela policie.

Tagy: alkohol Praha napadení

Zdroje: ČTK