Dnes je neděle 17. ledna 2021., Svátek má Drahoslav
Počasí dnes -9°C Polojasno

Nasadí vláda šašky? Issová Nečase propagovat rozhodně nebude

Nasadí vláda šašky? Issová Nečase propagovat rozhodně nebude
Placeholder | zdroj: Archiv

Politikům v poslední době lidé v Česku příliš nedůvěřují. I proto tak drhne jakákoli snaha o to, prosadit a vysvětlit nutnost vládních reforem. Pokud selžou politické tváře, často se pak sází na umělce a jiné populární osobnosti.

Podle mediálního analytika Karla Hvížďaly by však politici spíše než sázet na "vládní šašky" měli odvážně vyrazit do terénu. A vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat...

Zatímco politikům se příliš nedaří přesvědčit lidi o nutnosti navrhovaných vládních reforem, populární osobnosti by mohly mít větší šanci na úspěch.

Například herec Miroslav Donutil v rozhovoru pro Týden zmínil, že lidem se nelíbí současní vládní politici, ale zdůraznil, že reformy jsou nutné.  A z jeho úst to vyznívá najednou poněkud jinak, než když se snaží o své "pravdě" přesvědčit politici.

"Když opravujete něco, co někdo před vámi nastavil špatně, nemáte to lehké," řekl v rozhovoru Donutil. Tím dal najevo, že reformy pokládá za nutnost. Výhrady však k těm současným navrhovaným má. "Za smysluplné reformy bych se postavil rád, ale musí je realizovat lidé, kterým mohu věřit, že to dělají z touhy pomoct této zemi. Když je to však zakamuflováno zákulisními tahy a osobními vazbami..," říká Donutil s jistými náznaky pochybností.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma