Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

Národní strany nelituji. Spojení s ní se mi ale vymstilo, přiznal Bátora

Národní strany nelituji. Spojení s ní se mi ale vymstilo, přiznal Bátora
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nový náměstek ministra školství Josefa Dobeše (VV) Ladislav Bátora bilancuje své spojení s Národní stranou i šéfování instituci D.O.S.T. Ani jednu z těchto iniciativ ale nepovažuje za překážku ve výkonu současné práce.

Jmenování kontroverzního Ladislava Bátory ekonomickým náměstkem ministra školství Dobeše (VV) vyvolalo napříč politickým spektrem rozpaky. Zejména kvůli tomu, že Bátora v minulosti kandidoval za Národní stranu.

Národní strana? Gesto bezvýchodnosti

Svoji napadanou politickou minulost vysvětluje náměstek i v rozhovoru pro MF Dnes. "Ano, kandidoval jsem a stoosmdesátkrát jsem vysvětloval proč. Bylo to gesto, protest proti bezvýchodnosti. To jsem řekl už před volbami. Jsem odpůrcem Evropské unie a ODS byla tehdy poslední relevantní strana, kterou bych na to konto mohl volit, ale měl jsem obavy," uvedl Bátora s tím, že jeho strach byl oprávněný. Například proto, že se Mirek Topolánek za tři roky stal "věrným Lisaboncem."

"Že se mi to vymstilo? O tom nepochybuji, ale nedostanete ze mě, že bych toho litoval," dodal ke svému angažmá v Národní straně.

Celý článek na ParlamentniListy.cz