Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Na vnitro opět VV a John? Nejsme ufoni, odvětila překvapivě Peake pro rozhlas

Na vnitro opět VV a John? Nejsme ufoni, odvětila překvapivě Peake pro rozhlas
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Pokud by Věci veřejné chtěly ministerstvo, které může reálně boj proti korupci ovlivnit, vyšlo jim čistě matematicky při zachování počtu postů pro všechny koaličních strany ministerstvo vnitra.

„Ale zdůrazňuji, že s tímto požadavkem jsme včera na K9 nešli. Nejsme ufoni,“ ubezpečila v dnešním rozhovoru pro rozhlas místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake.

Věci veřejné si chtějí dnes na dalším jednání K9 prosadit obsazení čtvrtého ministerstva. Jednání koaličních špiček proto bude pokračovat na téma personálního obsazení vlády, na včerejší schůzce se v této věci souhlasné stanovisko najít nepodařilo.

Podle Peake ale na stole není otázka obsazení postů konkrétními osobami. „V tuto chvíli se bavíme o koaličním formátu a o rozdělení resortů," řekla Rádiu Česko Peake.

Zároveň vyvrátila dohady o tom, že by se chtěla sama dostat do vlády. „Neberte to tak, že by se moje ambice jít do vlády od minulého roku, kdy jsem dostala první nabídku, nějak zvýšila," uvedla.

Peake ubezpečila, že ani Radek John prý po ministerském postu neprahne a to přestože Věci veřejné podle médií již tuto otázku - tedy návrat Johna na vnitro - nastolily. Zároveň Peake v rozhovoru pro rádio přiznala, že Věci veřejné stále považují ministerstvo dopravy za to ministerstvo, které jim podle smlouvy patří.

„Budeme se snažit veřejnost těmito debatami dlouho neunavovat a věřím, že se nám podaří vše uzavřít do úterního zahájení jednání sněmovny," dodala Peake.

Celý článek na ParlamentniListy.cz