Na Třinecku se dýchá lépe, smog ale místy zůstává dál

- Aktuality autor: red

Rozptylové podmínky na severu Moravy a Slezska se v posledních hodinách značně zlepšily, signál upozornění vyhlášený pro Třinecko byl proto odvolán.

Smog už obyvatele města nedusí. Hodnoty tam poklesly pod povolené limity. Na některých dalších místech kraje ale dál množství polétavého prachu v ovzduší překračuje povolené normy, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V Třinci na Frýdecko-Místecku měřící stanice ve čtvrtek odpoledne, kdy byl také signál upozornění vyhlášen, naměřily koncentraci polétavého prachu okolo 161 mikrogramů na metr krychlový. Denní limit je přitom 50 mikrogramů na metr krychlový. O den později hodnoty poklesly na 111 mikrogramů.

Smog na mnoha místech zůstává

Ráno klesly na 35 mikrogramů. Smog ale na některých dalších místech Moravskoslezského kraje zůstává. Denní limity jsou nyní překročeny na sedmi z 15 měřících stanic. Nejhorší situace je ve Věřňovicích, kde se koncentrace pohybují okolo 174 mikrogramů na metr krychlový.

Naopak nejlépe se dýchá právě obyvatelům Třince. Během dnešního dne meteorologové očekávají postupné zhoršení celkové imisní situace. Hodnoty průměrných koncentrací prachu se budou s velkou pravděpodobností pohybovat nad hodnotou imisního limitu.

Tagy: Ostrava smog Třinec

Zdroje: ČTK