Dnes je úterý 13. dubna 2021., Svátek má Aleš
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Muž obžalovaný z polití expřítelkyně kyselinou se oběsil

Muž obžalovaný z polití expřítelkyně kyselinou se oběsil
Vazební věznice Pankrác (ilustrační snímek) | zdroj: Profimedia

Milan Balamuta, který se minulý týden přiznal k útoku kyselinou na svou expřítelkyni, v noci na dnešek zemřel ve vazební věznici. Podle serveru Blesk.cz, který o smrti informoval, devětačtyřicetiletý muž spáchal sebevraždu.

Smrt potvrdila serveru advokátka obžalovaného Martina Čejková. "Informaci mohu potvrdit, mám to ověřeno z vazební věznice," uvedla.

Podle mluvčího pankrácké věznice se případ vyšetřuje a byla nařízena pitva. "Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. Obviněný byl na cele ubytován sám," uvedla v tiskové zprávě Vězeňská služba s tím, že muž se oběsil a v cele zanechal dopis pro svou advokátku.

Balamut, kterému hrozil až výjimečný trest, působil minulý týden u soudu vyčerpaně. I proto mu bylo dovoleno u výslechu sedět a žalobkyně i advokátka plánovaly pokládat mu otázky i na dalších jednáních. K útoku na expřítelkyni se však stihl přiznat.

Loni v srpnu obžalovaný neunesl rozchod se svou přítelkyní, počkal si na ni a polil ji kyselinou chlorovodíkovou, následně posypal hydroxidem sodným a polil vodou, aby zesílil chemickou reakci.

Zdroje:
Blesk.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,920 26,020
USD 21,670 21,810
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma