Muž obžalovaný z polití expřítelkyně kyselinou se oběsil

- Aktuality autor: roj

Milan Balamuta, který se minulý týden přiznal k útoku kyselinou na svou expřítelkyni, v noci na dnešek zemřel ve vazební věznici. Podle serveru Blesk.cz, který o smrti informoval, devětačtyřicetiletý muž spáchal sebevraždu.

Vazební věznice Pankrác (ilustrační snímek)

Vazební věznice Pankrác (ilustrační snímek),zdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia

Smrt potvrdila serveru advokátka obžalovaného Martina Čejková. "Informaci mohu potvrdit, mám to ověřeno z vazební věznice," uvedla.

Podle mluvčího pankrácké věznice se případ vyšetřuje a byla nařízena pitva. "Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. Obviněný byl na cele ubytován sám," uvedla v tiskové zprávě Vězeňská služba s tím, že muž se oběsil a v cele zanechal dopis pro svou advokátku.

Balamut, kterému hrozil až výjimečný trest, působil minulý týden u soudu vyčerpaně. I proto mu bylo dovoleno u výslechu sedět a žalobkyně i advokátka plánovaly pokládat mu otázky i na dalších jednáních. K útoku na expřítelkyni se však stihl přiznat.

Loni v srpnu obžalovaný neunesl rozchod se svou přítelkyní, počkal si na ni a polil ji kyselinou chlorovodíkovou, následně posypal hydroxidem sodným a polil vodou, aby zesílil chemickou reakci.

Tagy: Česko sebevražda útok kyselinou věznice

Zdroje: Blesk.cz