Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Mistr hororu míří do Prahy, skladatel Fernando Velázquez hostem festivalu Film Music Prague

Mistr hororu míří do Prahy, skladatel Fernando Velázquez hostem festivalu Film Music Prague
zdroj: tisková zpráva

Jednou z hvězd festivalu Film Music Prague 2015 bude talentovaný španělský skladatel Fernando Velázquez. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu uvede 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina své největší hity jako Nic nás nerozdělí, Sirotčinec a ve světové premiéře také hudební ukázku z očekávaného hororu Crimson Peak, který přijde do kin letos v říjnu a který vznikl v režii slavného Guillerma del Tora.

„Fernando Velázquez se dokonce ujme dirigentské taktovky a všechny své skladby odřídí sám,“ prozradil ředitel festivalu Nikola Bojčev. Kromě Velázquezovy hudby zazní ukázky z populárních filmů Království nebeské, Jak vycvičit draka 2, Letopisy Narnie, Princ z Persie: Písky času, Xmen: Poslední vzdor, Doba ledová 2 nebo Shrek. Tento program vzniká pod záštitou britských autorů, skladatelů Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella.

Organizátoři slibují řadu vizuálních efektů a velkoplošných projekcí. „Chceme oproti minulým ročníkům ještě víc vtáhnout diváky do dění. Zkrátka bude to neobyčejný koncert,“ dodal Bojčev. V rámci galavečera vystoupí Český národní symfonický orchestr a Kühnův smíšený sbor, spolu s nimi ještě britský dirigent James Shearman.

Pořadatelé chtějí věnovat část výtěžku na výzkum rakoviny. A v programu také připomenou 10. výročí cunami v jihovýchodní Asii.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu“ najdete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky od 499 Kč jsou již v prodeji.

Festival Film Music Prague v minulosti přivítal oscarové skladatele Elliota Goldenthala (Vetřelec 3), Jana Kaczmarka (Hledání Zeme-Nezemě) nebo Rachel Portmanovou (Čokoláda). Velký úspěch měl loňský koncert skladatele Patricka Doylea, který v Praze uvedl hity jako Harry Potter a Ohnivý pohár, Zrození planety opic, Frankenstein, Hamlet nebo Rozum a cit.