Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Mistr hororu míří do Prahy, skladatel Fernando Velázquez hostem festivalu Film Music Prague

Mistr hororu míří do Prahy, skladatel Fernando Velázquez hostem festivalu Film Music Prague
zdroj: tisková zpráva

Jednou z hvězd festivalu Film Music Prague 2015 bude talentovaný španělský skladatel Fernando Velázquez. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu uvede 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina své největší hity jako Nic nás nerozdělí, Sirotčinec a ve světové premiéře také hudební ukázku z očekávaného hororu Crimson Peak, který přijde do kin letos v říjnu a který vznikl v režii slavného Guillerma del Tora.

„Fernando Velázquez se dokonce ujme dirigentské taktovky a všechny své skladby odřídí sám,“ prozradil ředitel festivalu Nikola Bojčev. Kromě Velázquezovy hudby zazní ukázky z populárních filmů Království nebeské, Jak vycvičit draka 2, Letopisy Narnie, Princ z Persie: Písky času, Xmen: Poslední vzdor, Doba ledová 2 nebo Shrek. Tento program vzniká pod záštitou britských autorů, skladatelů Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella.

Organizátoři slibují řadu vizuálních efektů a velkoplošných projekcí. „Chceme oproti minulým ročníkům ještě víc vtáhnout diváky do dění. Zkrátka bude to neobyčejný koncert,“ dodal Bojčev. V rámci galavečera vystoupí Český národní symfonický orchestr a Kühnův smíšený sbor, spolu s nimi ještě britský dirigent James Shearman.

Pořadatelé chtějí věnovat část výtěžku na výzkum rakoviny. A v programu také připomenou 10. výročí cunami v jihovýchodní Asii.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu“ najdete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky od 499 Kč jsou již v prodeji.

Festival Film Music Prague v minulosti přivítal oscarové skladatele Elliota Goldenthala (Vetřelec 3), Jana Kaczmarka (Hledání Zeme-Nezemě) nebo Rachel Portmanovou (Čokoláda). Velký úspěch měl loňský koncert skladatele Patricka Doylea, který v Praze uvedl hity jako Harry Potter a Ohnivý pohár, Zrození planety opic, Frankenstein, Hamlet nebo Rozum a cit.