Místo trosek malajsijkého letounu našli vrak lodi z 19. století

- Aktuality autor: roj

Během pátrací akce po troskách letadla společnosti Malaysia Airlines MH370, který loni zmizel během cesty z Kuala Lumpur do Pekingu, našli odborníci v Indickém oceánu vrak nákladní lodi z 19. století. Podle úředníků to dokazuje, že pokud se trosky na dně moře nacházejí, pátrací týmy je najdou.

Místo trosek letu MH370 našli pátrači vrak lodi z 19. století

Místo trosek letu MH370 našli pátrači vrak lodi z 19. století , zdroj: AFP PHOTO / FUGRO / ATSB

"Nález je fascinující… ale není to to, co jsme hledali," řekl vedoucí pátracího týmu Peter Foley. Vrak objevil sonar v hloubce čtyř kilometrů. Pátrači se domnívali, že by mohlo jít o trosky zmizelého letadla, a proto spustili ke dnu kamery. Podle námořního archeologa Michaela McCarthyho vrak pochází z námořní lodi z 19. století.

"Samozřejmě jsme zklamaní, že to není letadlo. Ale díky tomu se ukázalo, že systémy, zařízení a osoby zapojené do pátrání, fungují dobře. Ukázalo se, pokud se trosky v prohledávané oblasti nacházejí, najdeme je," uvedl Foley.

Pátrací týmy stále prohledávají oblast o rozloze 60 tisíc metrů čtverečních u západního pobřeží Austrálie, kam podle odhadů letoun s 239 lidmi na palubě mohl dopadnout.

Tagy: Austrálie zahraničí Malajsie MH370 malajsijský boeing zajímavosti a kuriozity

Zdroje: BBC