Ministr Blažek dočasně zprostil výkonu funkce žalobce Fialu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dočasně zprostil výkonu funkce státního zástupce Františka Fialu, který je spolu se soudcem Ondřejem Havlínem a dalšími čtyřmi lidmi obviněn z korupce, informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánka Čechová. 

Pavel Blažek

Pavel Blažek,zdroj: Mediafax

"Ministr spravedlnosti dnes podepsal rozhodnutí, že se státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 JUDr. František Fiala zprošťuje výkonu funkce státního zástupce, a to na dobu do pravomocného ukončení trestního stíhání," uvedla mluvčí. Účinky dočasného zproštění nastanou dnem, kdy bude Fialovi doručeno ministrovo rozhodnutí. 

Před týdnem ministr dočasně zprostil výkonu funkce také soudce Havlína, který jako jediný z obviněné šestice skončil ve vazbě. Mezi dalšími stíhanými je i jeden advokát a jeden advokátní koncipient. Podle informací médií jde o advokáta Karla Matějku a někdejšího šéfa policejní inspekce Borise Štefla. 

Fiala a Havlín se specializují na dopravní agendu. Podle Mladé fronty Dnes se jejich obvinění týká toho, že zahlazovali trestné činy v dopravě a nechali si platit například za to, aby pachatelé těchto činů nepřišli o řidičský průkaz.

Tagy: Ministerstvo spravedlnosti státní zástupci

Zdroje: ČTK