Meteorologové: Listopad bude deštivý, na horách bude sněžit

- Aktuality autor: red

Listopad bude velmi deštivý a mlhavý. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu nepřesáhnou denní teploty deset stupňů. Sněžit by mělo jen na horách.

Celkově by měl být jedenáctý měsíc teplotně průměrný, ale bohatý na srážky.

Úspěšnost dlouhodobé předpovědi je ovšem jen kolem 60 procent. Například říjnovou sněhovou nadílku meteorologové čtrnáct dní předem nepředpokládali.

Prvních deset listopadových dní zřejmě proprší. Na horách by se k dešťovým srážkám mohly přidat i sněhové. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi čtyřmi až deseti stupni. V noci pak může rtut teploměru klesnout k minus dvěma. 

I druhá dekáda začne oblačnou oblohou a srážkami. Pokud bude na svatého Martina sněžit, pak zřejmě zase jen ve vyšších polohách. Denní teploty budou opět dosahovat až deseti stupňů. Postupně by se ale mělo vyjasňovat a ochlazovat až na pouhé dva stupně přes den. 

Období od 20. do 30.listopadu bude zpočátku také zatažené a mlhavé. Postupně by však měla inverzní oblačnost ustupovat a sníh by se mohl objevit i ve středních, možná i nižších polohách. Nejvyšší denní teploty by měly být podle předpovědi tři až devět stupňů, noční pak až k minus pěti. 

Zdroje: ČTK