Manžel Fibingerové řídil opilý, při nehodě zabil cyklistu

- Aktuality autor: red

Manžel a bývalý trenér koulařky Heleny Fibingerové Jaroslav Šmíd zabil tento týden při dopravní nehodě na jihu Moravy cyklistu. Údajně řídil pod vlivem alkoholu.

Policie jména účastníků havárie nezveřejnila, Fibingerová však nehodu svého manžela a někdejšího trenéra Jaroslava Šmída nepřímo potvrdila. "Jsem zdrcená," řekla serveru Lidovky.cz. Více se k události nechtěla vyjadřovat. 

K havárii došlo v úterý odpoledne mezi obcemi Vnorovy a Strážnice na Hodonínsku. Pětasedmdesátiletý řidič Nissanu zezadu narazil do šestatřicetiletého cyklisty, který na místě zemřel. Šmíd poté při dechové zkoušce nadýchal 1,3 promile alkoholu a policie mu zadržela řidičský průkaz.

Mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník řekl, že policie nehodu stále vyšetřuje a vyžádá si znalecké posudky okolností kolize. Dosud neobdržela ani pitevní protokol oběti srážky.

"Čeká se také na rozbory krve, a to jak řidiče, tak i zesnulého," uvedl mluvčí. Jak dlouho bude vypracování podkladů trvat, si netroufl odhadnout. Teprve na jejich základě může policie rozhodnout o trestním stíhání řidiče. 

Držitelka halového světového rekordu a bývalá světová šampionka Fibingerová spolu s manželem řídí pekárnu v Uherském Ostrohu. Vedle toho je také členkou Rady České televize.

Tagy: nehoda

Zdroje: ČTK