Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 0°C Polojasno

Mafie rozkrádá Česko, udeřil znovu byznysmen Jančura. Padla jména

Mafie rozkrádá Česko, udeřil znovu byznysmen Jančura. Padla jména
Radim Jančura | zdroj: Parlamentnilisty.cz

Podnikatel Radim Jančura už má evidentně dost předražených a nekvalitních dopravních staveb. Jak řekl ParlamentnímListům.cz, chystá vznik speciálního protikorupčního fondu, který se bude na tuto oblast zaměřovat. Česko podle jeho slov ovládá „betonová“ mafie, která má prý podchycenou i část akademické půdy.

Vše začalo nespokojeností s plánem na rekonstrukci hlavní dálniční tepny D1. Jančura totiž upozornil na to, že vybraný projekt de facto znamená postavení celé dálnice znovu. Rekonstrukci by přitom podle něho bylo možné realizovat o dvě třetiny levněji i rychleji. Zatím se ale nesetkal s úspěchem.

Vedení ŘSD prý slíbilo nápravu

„Kdyby byla vůle Ředitelství silnic a dálnic a Ministerstva dopravy, tendry na opravu D1 by se samozřejmě zrušit mohly. My se v tom angažujeme dál, do čtrnácti dnů založíme nadační fond, který bude tyto dopravní stavby obecně řešit,“ prozradil redakci Radim Jančura.

Šéf ŘSD David Čermák prý přislíbil, že rekonstrukce dalších úseků se budou provádět už způsobem, který vyžaduje zákon. „Znamená to, že bude zpracována poctivá studie proveditelnosti. Bude třeba porovnat všechny možné způsoby vedení opravy a převést to i na porovnání peněz při zohlednění délky trvání opravy a vlivu na životní prostředí. Toto nám bylo slíbeno a řečeno, že na tom ŘSD pracuje,“ řekl byznysmen.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma