Dnes je pátek 22. ledna 2021., Svátek má Slavomír
Počasí dnes 2°C Oblačno

Lokální ODSky spílají straně. Ta jim hrozí za spolupráci s KSČM

Lokální ODSky spílají straně. Ta jim hrozí za spolupráci s KSČM
zdroj: Mediafax

Protože se místní sdružení ODS na komunální úrovni občas spojují s komunisty, centrála občanských demokratů jim pokládá nůž na krk. Jejich zástupcům se to ale nelíbí.

Protože část regionálních sdružení ODS úzce spolupracuje s komunistickou stranou, vedení strany se bouří. Výkonná rada partaje dokonce svým oblastním sdružením vzkázala, že pokud do konce ledna neukončí spolupráci s KSČ, vedení jim odebere licence. Třicet oblastních uskupení si tak není jisto svou budoucností.

Sama sdružení ale rezolutní krok vedení nechápou. Jedná se třeba o občanské demokraty z Leštiny u Světlé. V jejím čele stojí právě člen ODS Jaromír Vadinský.

Neposlechnete? Pak přijdete o licenci

Výkonná rada ODS v polovině ledna vzkázala svým oblastním sdružením, že pokud do konce února nepřeruší spolupráci s Komunistickou stranou Čech a Moravy, vedení jim odebere licence. Na třicet sdružení po celém Česku nyní řeší, jaký bude jejich osud.

"Jsem z toho dost špatný. V roce 1995 jsem ODS u nás zakládal - a teď to vypadá, že budeme končit," řekl pro on-line deník TÝDEN.CZ Vadinský. Právě jeho zástupcem je Jaromír Adamec, který ve volbách kandidoval za KSČ.

Celý článek na parlamentnilisty.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,170
USD 21,370 21,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma