Dnes je pátek 22. ledna 2021., Svátek má Slavomír
Počasí dnes 2°C Oblačno

Langer: Nečas se mnou konzultuje a John to nezarazí

Langer: Nečas se mnou konzultuje a John to nezarazí
zdroj: Mediafax

Přestože si policejní prezident Oldřich Martinů naklonil přízeň prezidenta Václava Klause a pravděpodobně i premiéra Petra Nečase, jeho setrvání ve funkci je stále nejisté.

Podle informací týdeníku Respekt se John v minulých týdnech několikrát sešel s premiérem Petrem Nečasem a nabídl mu jména svých kandidátů. Při opakovaných schůzkách prý nabídl mimojiné i jméno šéfa rozvědky v USA Jana Berouna. Premiér to popírá.

Bolševický tón

Minulý týden přinesla zase MF informaci, respektive stížnost ministra vnitra Radka Johna na tajné schůzky mezi předsedou vlády a bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem. Langer měl a stále má podle tvrzení Johna ovlivňovat Petra Nečase a radit mu v oblasti chodu resortu vnitra.

,,Ano, je to pravda, máme s Petrem Nečasem dohodu, že v případě potřeby konzultujeme záležitosti okolo resortu vnitra. Já ale odmítám bolševický tón pana Johna. Je to prostě naše věc a ani předseda vlády ani já si nenecháme diktovat, zda, kdy a kvůli čemu se máme scházet," sdělil ParlamentnímListům.cz Ivan Langer.

Celý článek na parlamentnilisty.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,380 21,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma