Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Kuriózní nemocnice pro neživé pacienty

Kuriózní nemocnice pro neživé pacienty
O opravení plyšáků je velký zájem | zdroj: Profimedia.cz

Vskutku netradiční zdravotnické zařízení mají v Číně. Jeden tamní senior si totiž otevřel nemocnici pro plyšáky. A dveře se u něj netrhnou! 

Dvaasedmdesátiletý Ču Po-ming má onu "nemocnici" doma, ve svém bytě v Šanghaji. Je v ní jeden jediný lékař - on sám - a léky ani skalpely tam nenajdete. Místo toho v bytě leží pomůcky k šití a tkaní, jejichž prostřednictvím dostávají nový život odrbaní, staří plyšáci. 

Po-ming si na nezájem o své služby nemůže stěžovat. Měsíčně precizně opraví dvě až tři hračky, cena za jeden odborný zákrok se pak pohybuje kolem 140 dolarů a zakázek má dost. Opravnu provozuje už tři roky. 

Původně to přitom nevypadalo, že by mohl někdy dělat něco takového. Když byl mladší a kupoval plyšáky svým dětem, tak potomci s jejich opravou příliš spokojeni nebývali. Zkusil tedy několik dalších metod, načež vypiloval techniku a plyšáky k němu začali nosit i lidé z okolí. Nyní jeho péčí procházejí i hračky ze vzdálených domácností. Základy těchto dovedností se nicméně naučil už jako dítě. 

Zdroje:
Profimedia.cz, http://www.chinadaily.com.cn

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma