Koruna mírně posílila k euru a nepatrně ztrácí vůči dolaru

- Aktuality autor: Michal Polák

Koruna dopoledne mírně posiluje k euru a vůči dolaru nepatrně ztrácí. Kolem 10:25 se proti pondělku obchodovala vůči euru o tři haléře silnější na 25,64 Kč/EUR a k dolaru ztratila haléř na 19,08 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online. 

Podle analytika společnosti Akcenta Miroslava Nováka se koruně v ranních hodinách daří mírně posilovat a částečně tak koriguje pondělní ztráty. "K americkému dolaru se kurz krátce po 10:00 kotoval několik haléřů nad úrovní 19 Kč/USD. I nadále platí, že to, jak se koruna pohybuje k americké měně, je primárně dáno vývojem na hlavním měnovém páru EUR/USD," uvedl Novák. 

Dnes nejsou očekávána žádná důležitá data z domácí ekonomiky a podobně je tomu i ve zbytku týdne. Domácí impulsy k pohybům koruny tak mohou přijít jen od členů bankovní rady ČNB, míní Novák. Důležitým faktorem pro vývoj koruny může být i vývoj zbylých středoevropských měn, které v minulém týdnu poměrně výrazně oslabily, dodal. 

Snížení úrokových sazeb lze podle něj očekávat od dnešního zasedání maďarské centrální banky a podobně by se měla v příštím týdnu zachovat i polská centrální banka. Středoevropské měny by tak mohly zůstat pod prodejním tlakem a je otázkou, zda se s nimi sveze i koruna, podotkl Novák. 

Euro se vůči dolaru kolem 10:25 obchodovalo na 1,3445 USD/EUR. Podle Tomáše Vlka z Patria Finance jsou dopoledne změny kurzu nevýrazné. Odpoledne jsou na programu další data z amerického realitního trhu, a především index spotřebitelské důvěry Conference Board, připomněl Vlk.

Tagy: Koruna Euro Dolar Kurz měna

Zdroje: ČTK