Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Kočí potvrdila schůzku s Bártou. Nechápe únik nahrávky do médií

Kočí potvrdila schůzku s Bártou. Nechápe únik nahrávky do médií
zdroj: Mediafax

AKTUALIZOVÁNO Podle deníku MF Dnes má policie důkaz, který by jí mohl pomoci při vyšetřování údajného úplatkářství předsedy poslaneckého klubu Věcí veřejných Víta Bárty. Jde o nahrávku jeho schůzky s Kristýnou Kočí pouhé čtyři dny před tím, než jí předal obálku, ve které bylo půl milionu.

Že je vzájemné nahrávání v nejmenší vládní straně běžná praxe, to jsme si zvykli. Jednu dosud veřejně neznámou nahrávku nyní policie považuje za podpůrný důkaz při stíhání Víta Bárty. Jde o schůzku Bárty a Kočí. Schůzku nahrála právě ona a záznam předala policii.

„Všechny důkazy, jak listinné, tak nahrávky jsem odevzdala policii ČR již před několika měsíci. Jsem hodně v rozpacích, jak se novináři dozvěděli o existenci této nahrávky z 25. března. Nicméně ji nepopírám a též potvrzuji, že ke schůzce ve Zlaté studně s Vítem Bártou opravdu došlo," uvádí pro ParlamentníListy.cz Kristýna Kočí.

Jsem z toho zničená

Kočí si na nahrávce stěžuje, že "už nemá sílu uřídit rozhádané poslance" a vyčítá Bártovi, že na ni cíleně útočí. "Situace v klubu je dlouhodobě neudržitelná. Hlavní zprávy jsou pořád o tom, jestli je náš klub rozbitej, jestli jsou v klubu rebelové. Jsem z toho vnitřně zničená. A teď je otázka: Je to záměrné rozbíjení klubu tebou řízený?" říká Kočí.

Celý článek na ParlamentniListy.cz