Koaliční strany mají potíže s vlastní identitou, míní Pehe

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Všechny tři vládní strany budou mít brzy důvody ke skutečné panice. Pouhý měsíc po obecních a senátních volbách připomínají člověka, který potřebuje psychiatrickou léčbu, uvádí ve svém blogu politolog Jiří Pehe.

zdroj: Mediafax

Spojenectví tří vládních stran představovalo od počátku třaskavou směs, ale tu se na čas podařilo neutralizovat vidinou do té doby v tuzemsku nevídané parlamentní většiny. To už je ale minulostí.

„Pouhý měsíc po komunálních a senátních volbách připomíná vládní koalice člověka, který v lepším případě potřebuje psychoanalýzu, v horším psychiatrickou léčbu. Všechny tři strany, jak se ukazuje, mají vážné problémy s identitou," píše ve svém blogu politolog Jiří Pehe.

Podle něj jsou na tom nejhůře Věci veřejné, které si až po výprasku v podzimních volbách začínají připouštět to, na co je od počátku upozorňovali analytici. „Není možné se před volbami profilovat jako protestní strana proti zkorumpovanému establishmentu plnému politických dinosaurů a po volbách uzavřít s jednou částí tohoto jurského parku koalici," připomíná Pehe schizofrenní roli VV.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Tagy: kritika Vláda vv pehe politolog