Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes -2°C Sněhové přeháňky

Klausovci D.O.S.T podpoří Bobošíkovou v boji o Hrad

Klausovci D.O.S.T podpoří Bobošíkovou v boji o Hrad
Jana Bobošíková | zdroj: Mediafax

Kandidátka na prezidentský úřad Jana Bobošíková nedávno adresovala vedení konzervativní pravicové Akce D.O.S.T. otevřený dopis, v němž sdružení blízké prezidentu Klausovi požádala o podporu během předvolebního klání.

Ve středu Bobošíkové vedení Akce D.O.S.T. v odpovědi oznámilo, že žádosti rádo vyhoví a kandidátku na Hrad podpoří.

„Výbor Akce D.O.S.T. si je vědom, že signatáři Manifestu representují široké spektrum politických názorů, a nemůže se proto ztotožnit se žádnou konkrétní politickou stranou. Strany se ostatně mohou v jednotlivých dílčích aspektech svých programů shodovat a v jiných naopak rozcházet s hodnotami, jež Manifest hájí,“ píší v dopisu.

„Paní Jana Bobošíková se však na Akci D.O.S.T. neobrací jako předsedkyně politické strany, ale jako kandidátka, která si uvědomuje nadstranickou úlohu prezidentského úřadu, a snaží se proto oslovit každého k českému státu loajálního voliče, bez ohledu na jeho politickou příslušnost, a zároveň jako signatářka Manifestu, k jehož hodnotám se hlásí svým osobním životem i zásadami programu, který pro svou kandidaturu veřejně deklarovala,“ dodává Michal Semín a Petr Bahník z vedení organizace a v závěru přejí hodně sil v kampani.

Zdroje: