Káva v ohrožení – hrozbou jsou klimatické změny

- Magazín autor: Sebastian Kantor

Výsledky výzkumu naznačily dramatický scénář – klimatické změny a především nárůst průměrných teplot může mít za následek vyhynutí divoce rostoucího druhu kávy arabica. Možná se tak stane již za 70 let.

zdroj: Archiv

Podle vědců nebude hlavním problémem zajistit dostatečnou produkci kávy, jedné ze základních světových komodit, ale udržet genetickou pestrost různých druhů kávovníku. O závěru jejich zprávy informoval britský deník Guardian. Zachování bohatého genového fondu je zároveň nezbytné pro dostatečnou odolnost plantážových kávovníků proti škůdcům a nemocem. Jinými slovy – divoká arabica je důležitým faktorem pro delší životnost kávových plantáží a její úhyn má jednoznačně negativní vliv.

Na výzkumu spolupracovali vědci z Velké Británie a Etiopie a odhalili, že pokud se naplní předpovědi týkající se růstu teplot, pak do roku 2080 zmizí ze zemského povrchu od 38 do 99,7 % ploch vhodných pro růst divoké arabicy. Velké rozpětí výsledků zohledňuje dva různé typy analýzy, které byly použity. Podle slov Aarona Davise, který byl v čele výzkumného projektu, tato čísla představují nepříjemné vyhlídky do budoucnosti. Rovněž dodal, že předpověď vycházející z výsledků zprávy je ještě mírná, jelikož do vzniklého modelu nebyly započítány některé negativní faktory, jako např. velkoplošné odlesňování v Etiopii a Jižním Súdánu, dvou důležitých oblastech pro pěstování kávy arabica.

Více než 60 % celosvětové produkce kávy tvoří právě káva typu arabica. Zvýšení průměrné teploty o pár stupňů proto může ohrozit živobytí milionů malých producentů kávy. Negativní následky by se však znatelně projevily i v ekonomikách celých států, především Brazílie, Etiopie a Súdánu. Výzkumníci proto apelují na světové organizace zabývající se pěstováním kávy, jako např. na World Coffee Research, aby vyvinuli snahu o zlepšení genetické odolnosti arabicy pěstované na plantážích.

Tagy: káva

Zdroje: The Guardian