Kapitán letadla po hádce vysadil ve Španělsku 100 cestujících

- Aktuality autor: red

Kapitán letadla nízkonákladových aerolinek Ryanair v sobotu zanechal po ostré slovní výměně mezi jedním mladíkem a stevardkou na španělském ostrově Lanzarote stovku cestujících.

Agentura DPA psala až o 120 vysazených lidech. Podle španělského tisku mladík nechtěl zaplatit za nadměrné zavazadlo a skupina studentů a mladých lidí z Belgie ho podporovala. Aerolinky na svém webu uvedly, že ze sobotního letu FR8175 na letiště v Charleroi jižně od Bruselu vyloučily 100 lidí. Tato skupina se podle dopravce chovala rušivě a odmítla se podrobit instrukcím posádky. Někteří z nich totiž měli zaplatit poplatek za nadměrné příruční zavazadlo.

Na místě zasahovala španělská policie

Ta si vyžádala, aby všichni pasažéři vystoupili. Každý z nich pak musel předložit doklady. Kvůli nevhodnému chování ale policisté z bezpečnostních důvodů odmítli, aby celá skupina odcestovala, tvrdí Ryanair. Spoj do Belgie nakonec odletěl se tříhodinovým zpožděním s 66 lidmi na palubě, napsaly aerolinky. Ryanair podle DPA až po připomínkách belgické vlády přislíbil, že vysazenou mládež do země dnes po malých skupinkách dopraví.

Svědci události podle DPA hodnotili kapitánovo rozhodnutí jako "naprosto přehnané". "Neměli jsme peníze na další zpáteční letenky a nebyl tam nikdo, kdo by se o nás postaral," popsala jedna studentka situaci na španělském letišti. DPA připomíná, že zákazníci nízkonákladových leteckých společností si čas od času stěžují na chování aerolinek. V listopadu 2010 pasažéři Ryanairu odmítali čtyři hodiny vystoupit z letadla poté, co stroj kvůli špatným povětrnostním podmínkám nepřistál v Beauvais u Paříže, ale ve 400 kilometrů vzdáleném belgickém Lutychu. Posádka nakonec letadlo opustila, zhasla a uzamkla toalety. Cestující protest poté vzdali a do Paříže odjeli náhradní autobusovou dopravou.

Tagy: letadlo Španělsko hádka pilot

Zdroje: ČTK