Dnes je úterý 1. prosince 2020., Svátek má Iva
Počasí dnes -3°C Oblačno

Kalousku, nestrkej nos do školství, nadávají Zaorálek a další

Kalousku, nestrkej nos do školství, nadávají Zaorálek a další
zdroj: Archiv

Kvůli tristnímu stavu finanční gramotnosti v ČR chce šéf financí Miroslav Kalousek zavést nový školní předmět. Poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek ale soudí, že si má hledět svého resortu.

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) je šokován finanční negramotností občanů České republiky. Ti podle něho sice ze svých školních let ví, kdy byla založena Karlova univerzita, nedokáží si ale spočítat, zda mají na dovolenou na Kanárských ostrovech či ne.

Kalousek je šokován

"Ty výsledky jsou pro mne zcela šokující. Ne že bych byl optimista, ale že míra negramotnosti je taková, to mne opravdu překvapilo," sdělil na pondělní tiskové konferenci šéf financí Kalousek.

Ten se v důsledku svých alarmujících zjištění hodlá sejít i s ministrem školství Josefem Dobešem (VV). S tím chce probrat zavedení nového školního předmětu, který by finanční gramotnost Čechů zvyšoval.

A Parlamentnílisty.cz se na názor na Kalouskovy závěry zeptaly mimo jiných poslance ČSSD Lubomíra Zaorálka. Tomu se příliš nelíbí způsob, jakým se šéf financí Kalousek vměšuje do otázek školství.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,260
USD 21,880 22,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma